Start Archiwum 2012/2013 Wicemistrzynie Rejonu i Powiatu
PDF

O krok od Finału Wojewódzkiego Gimnazjady  -
tytuł WICEMISTRZA Rejonu dla drużyny dziewcząt w KOSZYKÓWCE
- 7 marca 2013r.

Po zwycięstwie w Powiatowej Gimnazjadzie nasza drużyna wzięła udział w Rejonowych zawodach, które odbyły się w hali OSIR w Biłgoraju. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: A.Bicka, D.Polak, M.Paszczyk, A.Wilk, K.Mrozek, D.Wolińska, P.Wolińska, M.Wójcik, A.Czopor, M.Kukier, zmierzyła się z drużynami gimnazjum w Goraju, Janowie Lubelskim oraz Kraśniku. Zawody rozegrane zostały w systemie „ każdy z każdym”. Pierwszy mecz z reprezentacją gimnazjum w Goraju przegraliśmy 25:29. W drugim, z drużyną gimnazjum w Janowie Lubelskim, łatwo zwyciężyliśmy 25:4. Ostatni mecz z reprezentacją gimnazjum w Kraśniku (która już wcześniej wygrała z Gorajem i Janowem) okazał się bardzo emocjonujący. Nasze dziewczęta rozegrały fantastyczne spotkanie i zwyciężyły - 28:21. Radość z odniesionego zwycięstwa trwała jednak krótko gdyż okazało się, że w ostatnim meczu również gimnazjum z Goraja pokonało drużynę z Janowa i o zwycięstwie w całym turnieju zdecydowały tzw. małe punkty (stosunek zdobytych punków do straconych we wszystkich spotkaniach). W związku z tym pierwsze miejsce zajęła drużyna z Kraśnika. Nasza reprezentacja, pomimo bezpośredniego zwycięstwa nad drużyną z Kraśnika, wywalczyła tytuł wicemistrza rejonu. Na otarcie łez należy wspomnieć, że było to pierwsze zwycięstwo nad drużyną z Kraśnika. Wierzymy, że za rok może to nasza drużyna zagra w finale Wojewódzkim Gimnazjady. Tego życzymy sobie wszyscy:) 

Pierwsze zwycięstwo drużyny dziewcząt w piłce SIATKOWEJ
w Półfinale Powiatowej Gimnazjady i tytuł WICEMISTRZA Powiatu

W rozegranym w Gimnazjum w Pliszczynie Półfinale Powiatowej Gimnazjady w piłce siatkowej dziewcząt reprezentacja Gimnazjum w składzie: Monika Plewa, Małgorzata Kobiałka, Anna Majewska, Justyna Czerwonka, Paulina Łuczycka, Natalia Czarnecka, Aleksandra Szczepaniak, Karolina Stolarska zajęła I miejsce. Pierwszy mecz, rozegrany z Gimnazjum w Ciecierzynie, okazał się najbardziej emocjonujący. Po pierwszym wygranym secie, w drugim nasze zawodniczki uległy rywalkom i o zwycięstwie zadecydował trzeci wygrany przez nas set. W kolejnych spotkaniach reprezentacja naszej szkoły, zdecydowanie lepsza, nie dała szans rywalkom z Gimnazjum w Przybysławicach i w Pliszczynie,  wygrywając spotkania bez straty seta.
Kolejnym etapem rozgrywek był Finał Powiatowej Gimnazjady, który odbył się 18 marca 2013r. w Hali MOSIR w Bełżycach. Pomimo bardzo dobrej gry i zaangażowania nasze dziewczęta musiały uznać przewagę reprezentacji Gimnazjum w Krzczonowie przegrywając całe spotkanie 1:2. Początek zawodów układał się bardzo pomyślnie. W pierwszym spotkaniu łatwo pokonaliśmy 2:0 drużynę z Gimnazjum w Niedrzwicy Dużej. W drugim meczu pewnie wygraliśmy z reprezentacją Gimnazjum w Bełżycach 2:0. Wszystkim dziewczętom gratulujemy zdobytego tytułu i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego