Start Archiwum 2013/2014 Sukcesy sportowe 2013/14
PDF

Sportowe sukcesy gimnazjalistów z Jastkowa

1.jpg 2.JPG

Rok szkolny 2013/2014 dostarczył nam wielu sportowych emocji i sukcesów.
Do najważniejszych osiągnięć należą I miejsce i tytuł Mistrza Powiatu Lubelskiego w Piłce Ręcznej, który wywalczyła reprezentacja dziewcząt w rozegranym 12.12.2013r. Finale Powiatowej Gimnazjady w hali MOSiR w Bełżycach. Drużyna w składzie: Marta Wszelaka, Małgorzata Wójcik, Karolina Stolarska, Justyna Czerwonka, Paulina Łuczycka, Aleksandra Szczepaniak, Adrianna Bicka, Dominika Polak, Klaudia Michałek, Weronika Adamczyk, Aleksandra Borek, Julia Sierzputowska, pokonała rywalki z gimnazjum z Bełżyc, Wilczopola i Niedrzwicy Kościelnej. Naszej bramki dzielnie broniły: Weronika Adamczyk i Patrycja Banaszek.  Kolejnym etapem były zawody rejonowe, które odbyły się 07.04.2014r. w Gimnazjum nr 1 w Kraśniku Fabrycznym. Nasz drużyna znalazła się na podium, zajmując III miejsce.


Jakub Grabowski, Adrianna Bicka i Emilia Gospodarek reprezentowali naszą szkołę w Finale Powiatowej Gimnazjady w Tenisie Stołowym. Jakub Grabowski pokonał przeciwników również w Finale Rejonowym zajmując III miejsce i uzyskał awans do Finału Wojewódzkiego, w którym ostatecznie uplasował się na 9 pozycji.

W styczniu rywalizowali koszykarze. W Finałach Powiatowych, które odbyły się 8 i 10 stycznia 2014r. w Wojciechowie dziewczęta w składzie: Adrianna Bicka, Klaudia Michałek, Dominika Polak, Małgorzata Wójcik, Aleksandra Kuna, Magdalena Kukier, Paula Wolińska, Aleksandra Borek, Paulina Olech, Justyna Czerwonka, Aleksandra Szczepaniak wywalczyły tytuł Wicemistrza Powiatu Lubelskiego, chłopcy natomiast po bardzo wyrównanych spotkaniach (o zwycięstwie decydowały tzw. małe punkty) zajęli III miejsce. Naszą szkołę reprezentowali: Michał Suchodolski, Adrian Wrona, Krystian Wereski, Andrzej Więckowski, Jacek Gontarz, Jakub Turczyński, Karol Pasztelan, Bartosz Mróz, Marcin Sadurski, Piotr i Patryk Tudruj i Krzysztof Wartacz.

Kolejnym sukcesem, którym możemy się pochwalić jest III miejsce dziewcząt (Adrianna Bicka i Emilia Gospodarek) w Finale Powiatowym w Drużynowym Tenisie Stołowym, który odbył się 7 lutego 2014r. w Piotrowicach.

Bardzo dobrze zaprezentowali się również piłkarze nożni. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsce w Powiecie Lubelskim. Reprezentacja dziewcząt w składzie: Marta Wszelaka, Partycja Włodarczyk, Adrianna Bicka, Klaudia Michałek, Aleksandra Borek, Jagoda Kowalska, Karolina Stolarska, Paulina Łuczycka, Natalia Sadurska i Weronika Adamczyk w finale rozegranym 8 maja 2014r. w Wysokiem  uległy tylko drużynie z Borzechowa. Warto podkreślić ogromną determinację i wolę walki jaką wykazały nasze uczennice rozgrywając mecze w strugach deszczu. Chłopcy (Kacper Lubisz, Krzysztof Sobczak, Karol Pasztelan, Adrian Wrona, Dawid Kowalczyk, Kacper Szukalski, Paweł Wrona, Rafał Drozd, Marcin Sadurski, Krzysztof Wartacz, Paweł Wszelaki, Bartek Wdowiak rywalizowali  7 maja 2014r. w Bychawie. Rozegrali bardzo dobry turniej, ulegając nieznacznie tylko gospodarzom spotkania. Na szczególną uznanie zasługuje Kacper Lubisz, który jako kapitan zespołu bardzo mobilizował swoich kolegów do walki.

Dużego pecha w tym roku miała nasza reprezentacja w siatkówce dziewcząt, która po zaciętej walce w półfinałach uległa w tie-breaku drużynie z Ciecierzyna i zajęła II miejsce.

Wszyscy uczniowie, którzy zajęli od III do I miejsca w Finale Powiatowym otrzymują dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół średnich. Serdecznie wszystkim gratulujemy, szczególnie uczniom klas III i życzymy dalszych sukcesów.

Nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum w Jastkowie