Start Archiwum 2015/2016 ROK SZEKSPIRA
PDF

Zmagania z Szekspirem

Rok 2016 jest rokiem Szekspira. Szkolne koło teatralne pod opieką pani Marzeny Pawłowskiej postanowiło wystawić spektakl. Po burzliwych dyskusjach podjęliśmy decyzje – to będzie „Sen Nocy Letniej”. Zadanie nie było wcale proste (w końcu był to sam Szekspir!). Pomimo obaw postanowiliśmy podjąć się  tego wyzwania. Pierwszym zadaniem był przydział ról. Rozpoczęła się żmudna praca - ćwiczyliśmy dykcję, ustawienia, interpretację roli. Próby wydawały się nie mieć końca. Jednak żadne z nas nie narzekało. Wiedzieliśmy, że osiągniemy swój cel tylko dzięki ciężkiej pracy. W czwartek pani Pawłowska i kilka osób z naszego kółka pojechało po odbiór kostiumów i tak w piątek każdy mógł zobaczyć swój piękny strój.   
Wszystkie przygotowania minęły bardzo szybko i wystąpiliśmy na przeglądzie teatralnym w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Dąbrowicy. Trema była ogromna, lecz na szczęście zdołaliśmy nie dać się jej „zjeść” i wystawiliśmy sztukę. Następnego dnia występowaliśmy w szkole.
W Dąbrowicy nikt nas nie znał, w dodatku my byliśmy tam najstarszymi aktorami, ale tutaj (w szkole) znał nas każdy - nauczyciele i uczniowie. Trema była jeszcze większa. Rozpoczął się spektakl. Na początku w świat „Snu Nocy Letniej” wprowadziły nas nasze koleżanki: Aleksandra Sidoruk i Klaudia Chuchnowska z klasy IIa. zachwycająco zaśpiewały utwór pt. „Przetańczyć z tobą chcę całą noc”. Po piosence odsłoniła się kurtyna, rozpoczął się spektakl. Każdy z nas w duchu mobilizował się, by dobrze zagrać swoją rolę. Tak właśnie, małymi kroczkami doszliśmy do ostatniego ukłonu. Na widowni zabrzmiały brawa, a my nie mogliśmy uwierzyć, że to już koniec -  naprawdę podołaliśmy temu zadaniu. To było fantastyczne doświadczenie. Do zobaczenia na następnym przedstawieniu:)

Kasia Fatyga 1a

Obsada:

Tezeusz -Aleksandra Derkacz
Hipolita - Natalia Goral
Egeusz - Paweł Kuwałek
Hermia - Katarzyna Fatyga
Demetriusz - Jakub Skomorowski
Lizander - Jakub Goliszek
Helena - Julia Chmielewska
Puk - Wiktor Chmielewski
Elfy - Maria Nogal, Dominika Palak, Julia Wrona,
Aleksandra Pyszniak, Dominika Kozieł
Oberon - Aleksandra Kołodziej
Tytania - Aleksandra Kosior
Osioł - Agata Prokop
Obron - Mikołaj Waszczuk
Paź - Mikołaj Paszczyk
Drzewa - Krzysztof Stępski, Dawid Plackowski

rok szekspira (0).JPG rok szekspira (00).JPG rok szekspira (1).JPG rok szekspira (10).JPG rok szekspira (11).JPG rok szekspira (12).JPG rok szekspira (13).JPG rok szekspira (14).JPG rok szekspira (15).JPG rok szekspira (16).JPG rok szekspira (17).JPG rok szekspira (18).JPG rok szekspira (19).JPG rok szekspira (2).JPG rok szekspira (20).JPG rok szekspira (21).JPG rok szekspira (22).JPG rok szekspira (23).JPG rok szekspira (24).JPG rok szekspira (25).JPG rok szekspira (26).JPG rok szekspira (3).JPG rok szekspira (30).JPG rok szekspira (31).JPG rok szekspira (32).JPG rok szekspira (4).JPG rok szekspira (5).JPG rok szekspira (6).JPG rok szekspira (7).JPG rok szekspira (8).JPG rok szekspira (9).JPG