Start Pedagog Akcje charytatywne
Akcje i programy
PDF

JAK POMAGAMY w Gimnazjum w Jastkowie?

Postawa życzliwości wobec innych uczy wrażliwości na potrzeby, rozwija empatię, kształtuje pozytywną postawę.

Uczniowie Gimnazjum w Jastkowie chętnie uczestniczą w działaniach charytatywnych. Organizowane są zbiórki darów, pieniędzy dla osób, które są w szczególnie trudnej sytuacji życiowej. Bierzemy też udział w akcjach ogólnopolskich od wielu lat.

  • Góra Grosza

Celem tej akcji jest zbieranie funduszy na programy pomocy dzieciom osieroconym. Akcja polega na zbiórce monet groszowych.

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.

  • Pomóż dzieciom przetrwać zimę”

Akcja prowadzona jest przed świętami Bożego Narodzenia z myślą o rodzinach będących w trudnej sytuacji materialnej. W dobrowolnej zbiórce darów bierze udział cała społeczność szkolna. W ramach tej akcji współpracujemy z  Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jastkowie.

„Tyle marzeń jest na świecie…Czy się spełnią? Trzeba wierzyć. Bo od Ciebie tak naprawdę, bo od Ciebie to zależy.” E. Dados

  • Akcja na Rzecz Hospicjum Małego Księcia w Lublinie

Zbieramy plastikowe nakrętki. Pomagając hospicjum pomagamy nieuleczalnie chorym dzieciom cieszyć się życiem w otoczeniu najbliższych.

  • „Pomóżmy sobie nawzajem”

Od 11 lat uczniowie–uczniom, rodzice–rodzicom, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni–uczniom, nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni–nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym oraz osoby zaprzyjaźnione ze szkołą pomagają w sytuacjach trudnych w każdy możliwy sposób. Zbieramy pieniądze na potrzeby rodziny w wyjątkowych tragediach rodzinnych. Między innymi organizujemy kiermasze ciast, loterię fantową, sprzedaż jabłek, zbieramy używane podręczniki szkolne, przybory. Poszukujemy prywatnych sponsorów  do opłacania obiadów dzieciom w wyjątkowej sytuacji rodzinnej. Reagujemy zawsze na potrzeby drugiego człowieka na miarę swoich możliwości.

Wszystkie te działania uświadamiają całej naszej społeczności szkolnej, że:

„Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi”.

Na efekty nie musimy czekać długo, albowiem serca naszej społeczności szkolnej są otwarte. Uczniowie prezentują dojrzałą postawę wobec osób w potrzebie, są wrażliwi wobec osób ubogich. Wśród uczniów widoczna jest osobista satysfakcja z pomocy drugiemu człowiekowi, przekonanie, że przekazując jeden długopis, jeden zeszyt, jeden... mogą zdziałać wiele.

Marta Oleśkiewicz - pedagog szkolny Gimnazjum w Jastkowie

 
«pierwszapoprzednia123następnaostatnia»

Strona 1 z 3