Start Archiwum 2013/2014
2013/2014
PDF

13.06.2014 r. byliśmy na koncercie zespołu Blue Cafe, który zaprezentował swoje największe przeboje z okresu 15 lat swojego istnienia. Koncert został zorganizowany w ramach cyklu imprez profilaktycznych NIEĆPA i odbył się w Hali MOSiR Bystrzyca w Lublinie w godz. 20:00-22:00. Bawiliśmy się świetnie. 000.jpg 001.jpg 002.jpg 003.JPG 004.jpg

 
PDF

Projekt: Paper.li - magazyn internetowy w języku angielskim

Od maja 2014 r. uczniowie klasy IIIa naszego Gimnazjum: Katarzyna Makowska, Oskar Podstawka, Bartłomiej Stachura i Jacek Gontarz, realizują projekt kulturowy w języku angielskim. Polega on na stworzeniu gazety internetowej z wykorzystaniem portalu społecznościowego Twitter. Gazeta będzie posiadała cztery odmiany tematyczne dotyczące Wielkiej Brytanii, USA, Australii i Kanady.
Celem projektu jest kształcenie umiejętności posługiwania się nowymi mediami (paper.li), rozwijanie zainteresowań językiem angielskim oraz umiejętności wykorzystania zaawansowanych funkcji Twittera.
Uczniowie założyli sobie konta na Twitterze w celu zapoznania się z możliwościami serwisu. Następnym etapem było stworzenie na Twitterze profilu grupy J_AlphaWolves ('J' to oczywiście Jastków), dzięki któremu można było zbudować sieć tematycznych połączeń związanych z Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi. Profil jest już skonfigurowany i oczywiście będzie stale aktualizowany.
Po zaprzyjaźnieniu się z Twitterem przyszła kolej na zapoznanie się uczniów z funkcjami gazety internetowej paper.li. Jest to darmowy portal, który oferuje możliwość stworzenia gazety lub magazynu zgodnych z zainteresowaniami potencjalnych redaktorów. Dzięki opracowaniu testowej wersji gazety uczniowie poznali i przećwiczyli wprowadzanie zmian w ustawieniach, sposoby promowania kolejnych wydań oraz projektowanie strony graficznej gazety.
W ramach projekt powstała już pierwsza gazeta - 'BritainToday', która ukazuje się codziennie o godz. 6 rano czasu polskiego. Gazeta podzielona jest na działy tematyczne i zawiera informacje na temat polityki, ekonomii, kultury i sportu w Wielkiej Brytanii, można tam także znaleźć pliki video i zdjęcia.

W dalszej kolejności powstaną również gazety dotyczące USA, Kanady i Australii. Zapraszamy do śledzenia naszej pracy. Gazetę można czytać i oglądać bez zakładania konta na Twitterze.

opiekun projektu: Beata Dwornicka

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 34